XVI Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

Ostatnio przez Polskę przeszły silne burze niszcząc i zalewając liczne domostwa, gospodarstwa. Pamiętamy powódź z 1997 roku tuż po wyjeździe papieża Jana Pawała II z Polski. Ta tragedia powtórzyła się dwa lata póżniej i teraz znów zebrała swoje żniwo, nawet w naszym powiecie. Zalane domy, gospodarstwa, pola. Zniszczone drogi. I rozpacz w oczach ludzi, płacz.
Mimo, że jest wiele tragedii, zniszczeń, wylanych łez nikt nie może się przyzwyczaić i uznać za normalne: powodzi, wypadków, zabójstw. Przecież tyle ostatnio jest wypadków autokarowych na drogach: zabici i ranni ludzie. Tyle słyszymy w telewizji zabójstw, zaginięć, utonięć. Tylu ludzi leży w szpitalach. A jednocześnie nikt z nas nie potrafi się do tego przyzwyczaić. Zawsze ból, choroba, krzywda, śmierć budzi w człowieku smutek. To jest normalne, że nie potrafimy się do zła przyzwyczaić.
Więcej »

hastagi na stronie:

#16 niedziela zwykła rok C #16 niedziela zwykła #kazanie na 3 Niedzielę Zwykłą rok A #XVI niedziela zwykła #16 niedziela zwykła C #XVI niedziela zwykła c #niedzielna ewangelia 3 października #niedzielna ewangelia 7 listopada #niedzielna ewangelia 14 listopada #ewangelia niedzielna 14 listopada

Authors
Top