Niedzielne Rok A XI Zwykła

XI Niedziela Zwykła

XI Niedziela Zwykła

Żyjąc w ówczesnym świecie, w dobie mediów, które przybliżają ludzi, łączą ich problemy starają się je rozwiązywać poprzez mędrców tego świata, człowiek jakby jeszcze bardziej ma poczucie bezsilności, osamotnienia. Programy wychowawcze w szkołach, profilaktyka, podnoszenie kwalifikacji, pisanie i wydawanie mądrych książek powinno pomagać w życiu dzieci, młodzieży, dorosłych a jednak obserwuje się tylko nieznaczną poprawę. Chcąc załagodzić jeden problem na miejsce jego powstaje kilka innych.

Człowiek jest bezsilny wobec zagrożeń, które istnieją, traci sens życia, zostaje sam bez wsparcia i nadziei na lepsze. Brak pracy, kulejąca służba zdrowia i skorumpowane władze stawiają szarego człowieka przed murem rozpaczy. Coraz więcej jest ludzi sfrustrowanych i znudzonych życiem, skoro brakuje im na utrzymanie podstawowych warunków życia jak jedzenie, zdrowie. A wszystko, dlatego, bo zostało zatracone człowieczeństwo w ludziach.
Więcej »

hastagi na stronie:

#kazania dla dzieci rok A #kazanie na II niedzielę zwykłą #kazanie na 6 niedzielę zwykłą rok a #Homilia na 6 niedzielę zwykłą rok A #kazanie na 29 niedzielę zwykłą rok C #kazanie na 6 niedzielę zwykłą A #21 Niedziela zwykła C #kazania dla dzieci rok C #kazanie na 21 niedzielę zwykłą rok c #homilia na 21 niedzielę zwykłą rok C

Similar Posts