Biblioteczka

Radość życia. Śmiech i humor cieszą Boga

Informacja prasowa z dnia 23.10.2017 r. J. Martin SJ, Radość życia. Śmiech i humor cieszą Boga, liczba stron: 312, format: 150×225, cena 34,90 zł, ISBN:

Informacja prasowa z dnia 23.10.2017 r.

J. Martin SJ, Radość życia. Śmiech i humor cieszą Boga, liczba stron: 312,
format: 150×225, cena 34,90 zł, ISBN: 978-83-8065-098-5

Najbardziej radosna książka roku!

Dlaczego cel religii postrzegany jest jako sprawa wielkiej wagi?
Czy słusznym jest obraz surowego Boga? Na te i wiele innych pytań odpowiada James Martin SJ autor bestselleru Jezus w swojej najnowszej książce Radość życia, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
Autor pokazuje, jak na nowo spojrzeć na wiarę i dostrzec w niej pełną radości drogę do zbawienia. Używa do tego wyjątkowo cennych, wytrzymałych i sprawdzonych materiałów: cytatów z Pisma Świętego, mądrości cenionych teologów, porywającego świadectwa świętych, tradycji innych religii, wreszcie doświadczeń z własnego życia. Wszystko to spaja dowcipnymi anegdotami, z których przebija autentyczna miłość do Boga i człowieka.
Czy jest miejsce na radość w religii?
Ta książka to próba zachęcenia czytelnika do spojrzenia na wiarę jako na drogę do radości. Poza tym to zaproszenie, a nawet rzucenie wyzwania, do ponownej refleksji nad wagą humoru
i śmiechu w życiu osoby wierzącej – jak twierdzi autor Jezusa.
Recepta na codzienność
Radość życia to pogodna rozmowa, pełna dygresji i słów na marginesie, która pomoże ponownie odkryć prawdę, że radość, humor i śmiech nie znajdują się poza granicami życia duchowego – przeciwnie, zbliżają nas do Boga, źródła wszelkiej radości. Pomoże ona na nowo odkryć radość w życiu codziennym jaki jego duchowym wymiarze.
Humor jest wstępem do wiary!
Ta książka każdego skłoni do uśmiechu. Ojciec Martin przypomina nam, że Bóg chce dla nas szczęścia – przekonuje Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku. Dlatego to doskonała lektura dla wszystkich osób, którzy zapomnieli o radości, dla duchownych, którzy na co dzień dotykają wielu trudnych i smutnych spraw oraz dla tych którzy poprzez radość chcą się zbliżyć do Boga.

Przeczytaj też!  Gerhard Lohfink, „Jeśli nie dzisiaj, to kiedy?”

O autorze:

James Martin SJ jest doświadczonym kierownikiem duchowym, znanym publicystą, wydawcą działu kultury w magazynie „America”, autorem licznych książek, m.in. Mojego życia ze świętymi (jedna z najlepszych książek roku 2006 wg magazynu „Publisher Weekly”) oraz bestsellerowego Jezuickiego przewodnika po (prawie) wszystkim. Za swe publikacje był wielokrotnie nagradzany, jego książki trafiają na czołowe miejsca najważniejszych list bestsellerów. Ojciec Martin często wypowiada się w mediach krajowych i międzynarodowych, o jego komentarze zabiegają redakcje zarówno katolickie, jak i świeckie.
Zanim w 1988 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego, Martin ukończył Wharton School of Business i pracował w General Electric.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy