Jan Paweł II Papież Pielgrzymki do Polski

Papieskie pozdrowienie po Mszy św. w Krakowie

KRAKÓW 15.06.1999 (wtorek) Papieskie pozdrowienie po Mszy św. w Krakowie (tekst nie autoryzowany, odczytany przez Kard. Franciszka Macharskiego) Okrzyki: “Pozdrawiamy Ojcze Święty”. Kard. Macharski: A

KRAKÓW
15.06.1999 (wtorek)
Papieskie pozdrowienie po Mszy św. w Krakowie (tekst nie autoryzowany, odczytany przez Kard. Franciszka Macharskiego)

Okrzyki: “Pozdrawiamy Ojcze Święty”.

Kard. Macharski: A ja tutaj mam słowa Ojca Świętego i ja te słowa przedstawię. Na nich jest także napisane: “Pozdrowienie”, “Pozdrowienie końcowe”. Czytam słowa Ojca Świętego:

Kiedy stąd patrzę na wieże kościołów starego Krakowa, na Wawel i kopiec Kościuszki myślę, że nie ma lepszego miejsca, w którym moglibyśmy dziękować za te dziesięć wieków historii Kościoła w tym mieście. A ta naturalna świątynia na Błoniach została przyozdobiona tym wszystkim, co ważne w tysiącletnich dziejach i co bliskie mojemu sercu.

Oklaski.

Matejkowskie sklepienie przypomina o kościele mariackim i o wszystkich świątyniach archidiecezji krakowskiej. I tych, w których bywałem jako arcybiskup i tych powstałych w ostatnich dwudziestu latach.

Ze szczególnym wzruszeniem wspominam kościół św. Stanisława na Dębnikach i kolegiatę świętego Floriana.

Obraz Matki Bożej przywieziony tu przez ojców bernardynów, stróżów kalwaryjskiego sanktuarium, wywołuje wspomnienie dróżek odpustu na Wniebowzięcie i misterium Wielkiego Tygodnia. Jakże często bywałem w tym sanktuarium. Proszę was, nawiedzajcie je wraz ze swoimi biskupami i kapłanami. Zanoście przed oblicze Matki Odkupiciela wszystkie intencje osobiste i sprawy Kościoła. Nie zapominajcie także o mojej posłudze.

Oklaski.
Więcej »

hastagi na stronie:

#kazania papieskie

Przeczytaj też!  Wigilia Paschalna

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy