Najświętszej Trójcy Rok B

Najświętszej Trójcy

Każdą modlitwę rozpoczynamy znakiem krzyża, znakiem Trójcy Świętej – w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Kościół dziś po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypomina

Każdą modlitwę rozpoczynamy znakiem krzyża, znakiem Trójcy Świętej – w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Kościół dziś po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypomina wiernym tą prawdę, że Bóg jeden jedyny, w którego wierzymy jest w trzech osobach.

Jaki jest Bóg? Kto go widział? Kto poznał Jego naturę? Zwykle malowidła, rzeźby czy opisy z książek dają nam nie tyle informacje o Bogu, co Jego przymioty takie jak: potęga, panowanie, miłosierdzie, współczucie i ofiarę. Ukazują Go na tronie gdzie pod jego stopami jest kula ziemska, pokazują jak stwarza Adama, jak tuli syna marnotrawnego do siebie, jak cierpi na krzyżu, jak uświęca apostołów Wieczerniku. Jest wiele różnych ujęć Boga, które ukazują jego charakter i osobowość. Opisy biblijne dają do zrozumienia, że Bóg towarzyszy człowiekowi od początku do końca, bo przebiera formę Stworzyciela, Zbawiciela i Uświęciciela. Jedno musimy sobie uświadomić, że jest On bliski człowiekowi nie opuszcza go na krok. Tylko człowiek może Go opuścić. Oddalić się od Niego do tego stopnia, że nawet o Nim zapomni a nawet potrafi później powiedzieć, że Jego nie ma. Mojżesz dzisiaj do nas woła: Poznaj dzisiaj rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie pełnić, by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, twój Bóg.
Więcej »

Przeczytaj też!  I Niedziela Wielkiego Postu

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy